“Epo t’i hash mu*in një policeje të Elbasanit, kjo …

Aktualitet

Ngjarja ndodhi në mes të qytetit, në një orar kur rrugët ishin plot me qytetarë e familjarë që e panë nga afër sesi një 18 vjeçar varu pa ju dridhur qepiku një të ri disa vite më të madh se vetja. Madje, ai qarkullonte me armë zjarri nën hundën e Policisë.

Reagimet dhe pasqyrimi i ngjarjes nga media, ka irrituar policen e krimit ekonomik, e cila përmes një shënimi në rrjetin social Instagram i ka quajtur punonjësit e medias të degjeneruar. Si një gazetar i lindur në Elbasan, Arsen Rusta i është përgjigjur efektives Anisa Kostani…

Shkruan Arsen Rusta

Me gjuhën tuaj!!!

Ok, e pranoj dhe duhet ta pranojmë. Gazetarët kanë plot gabime kanë edhe munges profezionalizmi! Kanë jo pak boshllëqe! E tillë është puna. Por ti hanë M…. një efektive të krimit ekonomik në policin e Elbasanit është e tepërt.

Si i lindur në Elbasan unë sot gazetar si shumë koleg të mi, përfshi edhe ata që janë fyer e etiketuar në këtë postim kam një përgjigje.

Guri i rëndë në vëndin e tij.

Kështu e nderuar oficere gazetarët do raportojnë sërish nesër.

Ndërsa me Ju ose Pa Ju! Sdi se si do jenë rezultatet e policisë apo shkopinjtë nën rrota që me këto komente po i vetvini një raporti Polici Media Publik!

Gazetarët nuk hanë M…. por ushqehen me rrogën nga puna e përditshme.

E në fakt këta gazetar e media ju bëri të famshme Ju edhe zvarranikët, por duhej e kundërta. Duhej gjuha e shifrave rezultateve.

Ky postim më tepër se fyrje ndaj gazetarëve është një llogari e gabuar se dikush i bie pragut të dëgjoj fisniku fjalë zvarraniku.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?