SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Nga 30 mijë në 90 mijë”, Rama: Janë shtuar turistët britanikë në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama thotë se janë shtuar turistët britanikë që kanë vizituar Shqipërinë këtë verë.

Nëpërmjet një postimi në facebook, ai shkruan krahasuar me vitin e kaluar, deri në fund të korrikut, numri i turistëve britanikë në Shqipëri ka shkuar në 90 mijë nga 36 mijë që kishte qenë vitin e kaluar.

Nga 3️6 mijë turistë britanikë deri në korrikun e vitit të kaluar 90 mijë kanë qenë vizitorët nga Britania e Madhe në Shqipëri këta shtatë muaj, falë edhe shtimit të konsiderueshëm edhe të udhëtimeve me linja direkte ✈️

E mirënjohura britanike 🇬🇧 “The Times” ia dedikon Shqipërisë këtë artikull, me përshkrimin e plazheve, ushqimit dhe qyteteve në UNESCO, që promovohen çdo ditë në rrjetet sociale duke përhapur fjalën e mirë që përkthehet në më shumë turistë, të ardhura, ekonomi 🏖” shkruan Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?