SPRINT NEWS ALBANIA

ShkrimeTe tjera

Azmi Stringa: Krimi/ Qeveritë kanë deformuar shoqërinë dhe tregun tonë

Ekonomisti, Azmi Stringa, serish ngre si shqetesimin per vendin dhe situaten ku po kalojme, krimin dhe ecurine e ekonomise ne Shqiperi. Sipas tij jane qeverite ato qe kane deformuar shoqerine dhe tregon tone…

Postimi i plotë:

KRIM

Shqiperia po vuan sot, kur kushtet e bejne evidente, cdo aspekt te deformimit te saj social dhe tregut. Kaq e thjeshte eshte.

Shteti, por ne skemi shtet, pra qeverite, kane deformuar shoqerine dhe tregun tone ne dy aspekte:

1. Si rregullator. Perfshi taksimin dhe evazionin.
2. Si treg beres ne kahun e kerkeses/demand si shpenzues kryesor.

Ne te dyja kahet ka nxitur KRIM. Jo cilesi dhe dije.

Ka kerkuar krim dhe ka rregulluar selektivisht duke vene ne disavantazh te ndershmin e favorizuar krim.

Keto qe shihni jane pasojat.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?