Diplomati rreh për vdekje bashkëshortin

Bota

New York Post njofton se një diplomat gjerman, i punësuar në Brazil u arrestua pasi dyshohet se kishte rrahur për vdekje burrin e tij dhe më pas u përpoq të mbulonte krimin.

Uwe Herbert Hahn, i cili punon si konsull gjerman në Rio de Zhaneiro, akuzohet për vrasjen e bashkëshortit belg Walter Henri Maximilien Biot të shtunën – vetëm një javë para ditëlindjes së tij të 53-të

Hahn u tha zyrtarëve se Biot vdiq pasi një kombinim të pijeve dhe pilulave të gjumit, e cila e bëri të rrëzohej dhe të goditej në kokë.

Por një raport mjeko-ligjor zbuloi se Biot – i gjetur në apartamentin e çiftit në plazhin Ipanema – ishte rrahur brutalisht.

Raporti zbuloi se trupi i Biot kishte “mavijosje të ndryshme në bust, të ngjashme me lëndimet e shkaktuara nga shkelja, si dhe shenja të goditjes nga një objekt cilindrik”.

Hahn akuzohet jo vetëm se ka gënjyer për mënyrën se si i shoqi vdiq, por edhe se ka tentuar të mbulojë skenën përpara se të mbërrinin

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?