Përfundon në pranga ish-futbollisti i njohur

Sport

David Mendes da Silva, ish-mesfushori që ka luajtur edhe shtatë ndeshje me kombëtaren e Holandës, është arrestuar ditën e enjte dhe akuzohet për pastrim parash dhe trafik droge.

Da Silva, tashmë 40 vjeç, u ndalua nga forcat e rendit në festën e tij të ditëlindjes. Ai kishte rënë në sy javët e fundit, pasi kishte tërhequr sasi të mëdha parash.

Të hënën ai do të dala para gjykatës, që do të vendosë masën e sigurisë.

Da Silva ka luajtur për Sparta Roterdam, Ajax, NAC Breda, AZ Alkmaar në Holandë, si dhe për Salzburg e Panathinaikos në Austri e Greqi.

Akuzohet për trafik droge e pastrim parash, përfundon në pranga

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?