Indrit Hoxha: Vota e diasporës, emigrantët të votojnë në qarku ku kanë qenë regjistruar

Intervista Politike

Komisioni i Rithemelimit është duke ndërtuar ura komunikimi me diasporën për të hartuar një program qeverisës ambicioz për shqiptarët jashtë kufirit. Indrit Hoxha, Sekretari për Emigracionin në Partinë Demokratike, gjatë një interviste për “Report Tv”, bëri të ditur se PD është në një fazë riorganizimi total dhe po zhvillohen takime në të gjithë Europën, deri në Australi. Ai dënoi dhe sjelljen e mazhorancës, që ka kthyer zyrat e ambasadave jashtë vendi, në seli partie.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?