SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Rama bën premtimin: Brenda vitit do të kemi satelitët

Kryeministir Edi Rama gjatë ditën së sotme u shpreh besimplotë se brenda vitit vendi ynë do të ketë satelitët e tij që do të kenë kontributin e tyre në sektorin e bujqësisë.

Rama u shpreh se projeti i satelitëve ka marrë më shumë kohë për shkak të procedurave.

“Përmes formalizmit me regjistrin e fermës, regjistrin digjital të fermës dhe vënien në përdorim të dronëve e satelitëve që për shkak të procedurave kanë marrë më shumë kohë sesa e kishim parashikuar, do të vijnë brenda këtij viti dhe me faturat, naftën do ta marrësh por duhet të sjellësh faturat”, tha Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?