Çmendet moti në Greqi, bie breshër me madhësinë e një topi tenisi

Rajoni

Breshëri i fortë ka rënë të enjten në bashkitë e njësisë rajonale Serres , Greqi, duke shkaktuar dëme në të mbjella dhe dëme në banesa.

Sipas mediave vendase, breshëri ra pasdite në Sfelinos dhe në zonat e komunave Nea Zichni dhe Amfipolis.

Proti, Alistrati, Lefkothea dhe Stacioni Aggista janë disa nga fshatrat e prekur nga breshëri, ndërsa janë thyer edhe disa xhama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?