Zbulohen dy pajisje në burgun e Peqinit dhe të Burrelit

Aktualitet

Në burgjet e Sigurisë së lartë ditën e djeshme ka pasur aksion për gjetjen e sendeve të paligjshme. Gjatë kontrolleve janë zbuluar në dy qeli, përkatësisht në burgun e Peqinit dhe të Burrelit dy pajisje që dyshohet se përdoreshin për komunikim.

Lajmi bëhet i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala. Mësohet se këto pajisje janë sekuestruar.

Bëhet fjalë për televizorë të përshtatur me dekoder të veçantë për të bërë telefonata nga burgu.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?