SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Rama i bashkohet sot samitit ekonomik në Greqi, takohet edhe me Olaf Scholz

Kryeministri Edi Rama sot pasdite niset për në Greqi ku edhe do të marrë pjesë në samitin që zhvillohet mes BE dhe Ballkanit Perëndimor.

Samiti është organizuar nga Greqia në kuadër të bashkëpunimit ekonomik.

Mësohet se nga BE do jetë presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel, kancelari gjerman Olaf  Scholz .

Rama pritet të ketë gjithashtu takim të veçantë me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?