Tërmet i fuqishëm në Meksikë, ja sa ishte magnituda

Bota

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë të shkallës rihter është shënuar në Oaxeca të Meksikës. Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare thotë se nuk ka raportime për dëme material apo të lënduar.

Ndërkaq, ata shtojnë se tërmeti ishte me thellësi 57 km.

Agjencia e mbrojtjes civile të Meksikës tha se ishte në kontakt me autoritetet lokale në Oaxaca për të vlerësuar zonën e prekur, duke shtuar se deri më tani nuk ishin raportuar dëme.

Lëkundjet u ndjenë lehtë në kryeqytetin Mexico City dhe sistemi i alarmit të tërmetit nuk u aktivizua, ka thënë kryebashkiakja Claudia Sheinbaum.

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?