Aktualitet

Rama dhe Manastirliu vizitojnë Pediatrinë e re në Elbasan

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë vizatuar sot nga afër Pediatrinë e re në Elbasan.

“Ja dhe Pediatria e Re e Elbasanit, një tjetër hapësirë e rilindur e kantierit të Shëndetësisë, ku vazhdon puna intensive nga veriu në jug”, shkruan Rama në Facebook.

Ndërkohë Manastirliu deklaroi se pas një seri investimesh në spitalin e Elbasanit, investimi më i ri është spitali Pediatrik që i siguron shërbime mjekësore më shumë se 20 mijë fëmijë.

Rama nuk i ka kursyer batutat teksa ka takuar stafin mjekësorë dhe u ka kujtuar se në muajit në vijim do të fillojë dhe rritja e rrogës.

 

 

 

“Si jeni? Erdhi qershori tani, rrisim rrogat”, tha Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania