Alarm në Greqi, turisti rezulton i infektuar me linë e majmunëve

Rajoni

Ngrihet alarmi në Greqi për rastin e parë me Linë e majmunëve. Një turist 29-vjeçar nga Britania, i cili ndodhej me pushime në ishullin Chephalonia, është tranferuar me urgjencë në pavion të izoluar me simptoma të ngjashme, në spitalin Attikon të Athinës.

Analizat e para rezultuan në linjë të zakonshme, nga e cila prekën kryesisht fëmijët. Sot priten dhe rezultatet e analizave të dyta, për diagnozën përfundimtare.

Bashkë me 29 vjeçarin është izoluar dhe e dashura e tij, e cila nuk ka asnjë simptomë

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?