Axhami: “Revolta e Spaçit”, frymezim për liri e demokraci në luftë ndaj diktaturës

Aktualitet

Shpetim AXHAMI, Kryetari i Legalitetit, ka perkujtuar sot Revolten e Spacit, nepermjet nje postimi ne rrjetet sociale.

Ja postimi i plote: 

21 Maj 1973, Revolta e Spaçit!
Kjo revoltë ishte shkëndijë drite e shprese në mes të errësirës së regjimit komuniste që kishte pllakosur Shqipërinë, ishte frymezim për liri e demokraci në luftë ndaj diktaturës.
Lavdi heronjëve martir të Revoltës së Spaçit të cilët treguan se për liri vlen të sakrifikosh edhe jetën.🇦🇱

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "21-22-23 MAJ 1973"

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?