Popull, ku je mor aman?!

Shkrime Te tjera

Nga SOKRAT TURTULLI

(Gallata zgjedhore)

Nga programet qe kane ne themel mireqenien e popullit ne keto zgjedhje, vecojme:
Rama: Mos votoni te djathtet, per cfare iu duhen?
– Leshojuni qente!
– Ai eshte agranom!
– Votoni Raqken, ai tjetri eshte Devolli.
– Gruaja t’a mbledh kur shkon ne darke ne shtepi!
– Erjoni eshte I shkurter, por ne te gjatet s’kemi ku i kapim kur vrapojne!
Meta: Me qetesi, me dashuri!
Veliaj: Uaaaaaaa, po pse nuk i bere keto qe premton, z Kosova?!
Rama: Po votuat te djathtet, ju pres ujin!
– Hasan, se mos na iken prape?
Arben Cuko: Rames ia mblodhi gruaja!
-Rama per Arbenin: Arbeni eshte nje burre trim, por s’mund te jete kunder bashkjeteses demokratike mes burrit dhe gruas.
– Jam i kenaqur qe kryeministrit ia ka mbledh gruaja, por edhe mua, edhe Fatos Tushes ia ka mbledh gruaja. Kot nuk thone burri eshte nga fshati gruas.( Populli ne kor duartroket).
Meta: Do t’a marr Berishen te bejme nje xhiro nga pedonalja!
-Rama: Nje pershendetje shkon per presidentin bamir topi!
-Topi: Pershendetje z Kryeminister! Une jam i qendres se djathte, por votoj majtas!
Nard Ndoka: hahhahahahhhahah…kokrrat e legenit jane. Kujtojne se m’a futin mua kur me permendin batutat. Une kam 25 vjet qe ua fut te tereve dhe ne karrige jam serish!
Veliaj: Uaaaaa, e degjuat cfare tha Kosova?
Kosova: Ju premtoj, se do ndertoj nje spital per te gjithe keta!
Popull, ku je re aman?!
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?