Mbytet anija italiane që po vinte drejt Shqipërisë

Aktualitet

Një anije italiane është mbytur në orët e vona të mbrëmjes në brigjet e Barit.

Sipas  medieve italiane, anija ishte nisur nga Ancona dhe kishte destinacion Shqipërinë.

Deri më tani raportohet për një viktimë  dhe 7 persona të zhdukur.  Shkak për fundosjen e anijes është bërë moti i keq, i cili ka shkaktuar dallgëzim të lartë në det.

Skafet patrulluese të Rojës Bregdetare të Barit po hasin me vështirësi në vendin e fundosjes së anijes për shkak të erës shumë të fortë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?