Hendrik Wüst ka nevojë për votën e shqiptarëve në Gjermani

Aktualitet Bota Politike

Politikan Shqiptare Gjerman i CDU-së Besnik Kelmendi bënë thirrje për mbështetjen e kandidatit të CDU-së z. Hendrik Wüst, për mandatin e tij të dytë si Kryeministër i Landit NRW. Bëhet e ditur se vetëm edhe pak ditë kanë mbetur nga zgjedhjet e 15 majit 2022 në Republikën Nordrhein-Westfalen, shkruan Kelmendi në faqen e tij facebook.

Të dashur bashkëatdhetar!
Edhe pak ditë dhe orë kanë mbetur nga zgjedhjet 15 Maj 2022 në Republikën Nordrhein-Westfalen, ndaj si pjesë e komunitetit Shqiptarë do të doja nga ana juaj mbështetjen tuaj maksimale për kandidatin tonë të CDU-së z. Hendrik Wüst, për mandatin e tij të dytë si Kryeministër i Landit NRW.
Sondazhet në këto zgjedhje tregojne se rezultati do të jetë i ngushtë mes partis CDU dhe partisë SPD dhe për të dal nga kjo situatë mbështetja e komuniteti Shqiptare është e domosdoshme.
Z. Hendrik Wüst, ka nevoje për mbështetjen dhe votën tonë jo vetëm për ti siguruar atij një mandat të dytë por për të çuar drejt finalizimit projektet që ai ka për komunitetin shqiptar, pasi në këte land janë afro 50.000 mijë shtetas shqiptar me të drejtë vote çka e bën ketë mbështetje ndaj tij më të fortë dhe me të sigurtë drejte fitores.
Besnik Kelmendi CDU
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?