Rama mesazh të prerë: Vetëm i kemi inkurajuar veprimet e drejtësisë

Aktualitet Politike

Kryeministri i vendit Edi Rama gjatë një konferencë me ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja, lidhur me kritikat e adresuara ndaj SPAK në Asamblenë e PS, tha se mendimin dhe qëndrimin e tij ndaj punëve të drejtësisë nuk ia heq dot askush.

Rama tha se ai vetë dhe PS vetëm kanë inkurajuar veprimet e SPAK, ndërsa kujtoi se arrestimet që janë bërë në oborrin e partisë në qeveri, nuk kanë ndodhur kurrë më parë në asnjë qeveri.

Rama përçoi edhe një mesazh, duke thënë se PS dhe ai nuk i kanë bërë dhe nuk do t’i bëjnë kurrë presion drejtësisë.

“Sa të jem unë, jo njëhere!”, tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?