“Benzema meriton Topin Artë”, e sponsorizon Dani Alves.

Sport

Në Spanjë vijojnë ti bëjnë jehonë kualifikimit të Real Madrid në finalen e Champions League. Një temë më vetë është edhe “mbreti” i ri, Karim Benzema, a e meriton këtë sezon “Topin Artë” sulmuesi francez? “Plotësisht”, sipas Dani Alves, me mbrojtësi i Barcelonës që ka dhënë mendimin e tij një intervistë për ‘Marca’.

Marca

‘Sport’ i ka kushtuar faqen e parë sfidës Betis-Barcelona, një ndeshje ku ekipit të Xavit i mjafton një fitore për të siguruar prezencën në Champions League sezonin e ardhshëm.

  • foto galeri

‘Mundo Deportivo’ sjell për lexuesit e saj një prapaskenë interesante nga tregu i transferimeve. Barcelona kërkon një sulmues krahu dhe dëshira e tyre është Bernardo Silva, në të njëjtën kohë, Man.City ka shfaqur interes për De Jong.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?