Mourinho vjen në Tiranë me një rekord unik

Sport

Jose Mourinho mbetet një trajner unik, mbi të gjitha për lidhjen që krijon me lojtarët, tifozët, qytetin.

Pas një periudhe pauze, tekniku portugez po kthehet të jetë edhe fitues, pas një periudhë të gjatë rikthehet të luaj një finale, emocioni në sytë e tij të përlotur ishte i qartë pasi i dhuroi Romës një biletë për në finalen e Conference League, ku më 25 maj në Tiranë do të përballet me Feyenoord.

Ky është një sukses personal i rëndësishëm edhe për vetë ‘Special One’ i cili vjen në Tiranë me një rekord të veçantë, bëhet trajneri i parë i cili merr pjesë në një finale Evropiane me katër ekipe të ndryshme: Porto, Inter, Man.United dhe Roma.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?