Kulture

Çelet Panairi Mbarëkombëtar i librit akademik e shkencor

Akademia e Shkencave të Shqipërisë, Akademia e Shkencave të Kosovës dhe Qendra Kombëtare e librit kanë çelur këtë të premte, Panarin Mbarëkombëtar të librit Akademik dhe Shkencor. Me pjesëmarjen e 33 enteve me 2000 tituj të ekspozuar, 50 promovime lirbash synojnë të afrojnë publikun te libri shkencor.

Botime te universiteteve nga Shqiperia, Kosova e Maqedonia e Veriut, apo institucioneve te tjera shkencore jane ne ekspozete para akademise siç edhe botime nga shtepi botuese private. Panairi mbahet deri me 24 prill.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania