Video/ Receta Pite me maja

Gatime

Recete nga znj Eneida
Përbërësit
350 ml ujë i vakët
550 gr miell

1 lugë gjelle maja
1 lugë çaji sheqer
1 lugë çaji kripë

Përgatitja
Bëjmë bashkë ujin me majanë dhe sheqerin. Shtojmë miellin, kripën, i ngjeshim dhe i lëmë të vijnë për 1 orë. Më pas i skuqim në vaj të bollshëm si pite.

(BalkanWeb)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?