SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Aqif Rakipi reagon për herë të parë pas sanksioneve nga SHBA

Për herë të parë që nga sanksionet e vendosura nga SHBA ndaj tij, ka reaguar dhe ish-deputeti Aqif Rakipi. Rakipi shprehet se për të arritur në këtë vendimmarrje nga SHBA, një rol të rëndësishëm ka pasur dhe ish-kreu i dorëhequr Lulzim Basha.

A keni një koment për sanksionet e SHBA-së?

Nuk kam asnjë koment. As kam lidhje me atë pjesë fare.

A do ta ndiqni në hapa ligjorë?

Do ta shoh. Nuk kam asnjë lloj gjëje nga ata që thuhen. Të shohin a kam llogari bankare në Amerikë, a bëj biznes. Nuk kam biznes këtu dhe jo më andej.

SHBA ju cilëson si “ish-deputet famëkeq”, a do të kërkoni prova, ku bazohet?

Do i shoh.

Nuk do të nisni një proces gjyqësor?

Do të shikoj cfarë do të bëj. Do të interesohem.

A mendoni se është politike?

Po.

Po kë fajësoni?

Lul Basha e ka merakun.

Mendoni se është goditje nga Basha?

As që bëhet llaf.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?