Eksperti amerikan për Ballkanin: Masakra ruse në Bucha të kujton mizoritë e Serbisë në Reçak, Srebrenicë e Sarajevë

Rajoni

Eksperti amerikan për Ballkanin Edward P. Joseph nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale i është përgjigjur deklaratave të lëshuara nga Komiteti për Hulumtime në Rusi , lidhur me akuzat se Ukraina ka shpërndarë informacion të rreme për vrasjet e qindrave civilëve në Bucha.

Eksperti amerikan thekson se nuk habitet nga ky veprim i Rusisë, që e quan ‘inskenim’, vrasjen e civilëve në Bucha.

Joseph thotë të njëjtën pretendim kishte edhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç për masakrat e Reçakut në Kosovë, ndërsa shton se se Bucha të kujton të kaluarën e turpshme të Serbisë në Reçak, Srebrenicë, Sarajevë dhe Vukovar.

“Cili është ndryshimi përveç numrit të viktimave?”, shtron pyetjen ai.

 

 

Joseph

 

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?