Arrestimet për Inceneratorët, Basha: Rezultat i punës së jashtëzakonshme të PD-së

Aktualitet

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas arrestimeve t disa personave të akuzuar për aferën e inceneratorëve.

Ai thotë se arrestimet e sotme janë si rezultat i punës së jashtëzakonshme dhe profesionale të Partisë Demokratike në Komisionin Hetimor Parlamentar.

Sipas tij, ky Komision faktoi se urdhëruesit dhe përgjegjësit kryesorë të kësaj afere janë ministra dhe kryeministri.

“Arrestimet e sotme, janë si rezultat i punës së jashtëzakonshme dhe profesionale të Partisë Demokratike në Komisionin Hetimor Parlamentar, por kjo nuk mjafton. Komisioni faktoi se urdhëruesit dhe përgjegjësit kryesorë të kësaj afere janë ministra dhe kryeministri. Asnjë shqiptar nuk e beson se një aferë kaq e madhe korruptive është bërë pa dijeninë e Edi Ramës. Qeveria e tij është e korruptuar. Me këta, shqiptarët nuk mund të kenë mirëqenie”, shkruan Basha.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?