LSI dërgon në Kuvend nismën për uljen e çmimeve të karburanteve

Aktualitet

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka dërguar në Kuvendin e Shqiperise një nismë ligjore për uljen e çmimit të karburanteve.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë se ka kërkuar pezullimin e taksës së qarkullimit dhe karbonit. Ai shprehet se Kuvendi duhet të miratojë këtë nismë menjëherë, pasi është në të mirë të familjeve e biznezseve shqiptare.

“Kam paraqitur sot ne Kuvendin e Shqiperise Nisme ligjore per uljen e çmimit te karburanteve!(Dokumenti)

Kam kerkuar pezullimin e pageses se Takses se Qarkullimit dhe Takses se Karbonit.

Koha nuk pret. Demagogjia nuk i duhet kujt ne keto momente kritike.

Kuvendi duhet te miratoje menjehere kete Nisme Ligjore ne te mire te qytetareve dhe familjeve e bisneseve shqiptare.

Qytetaret duhen ndihmuar e mbeshtetur sot”, shkruan Vasili.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?