VIDEO/ PD: Miliona euro për Mërtirin e Zoton, koncesion pa garë

Aktualitet Politike

Partia Demokratikie ka denoncuar serish aferen e inceneratoreve. Ne nje video te pulikuar, PD shkruan se shqiptarët kanë parë se si 430 milionë euro, para të tyre, janë planifikuar të përfundojnë në xhepat e qeveritarëve të korruptuar.

Shqiptarët kanë parë se si 430 milionë euro, para të tyre, janë planifikuar të përfundojnë në xhepat e qeveritarëve të korruptuar. Përveç marrëveshjes së parë koncesionare, Damian Gjiknuri, ka parashikuar të tjera përfitime për Mirel Mërtirin e Klodian Zoton, siç është zgjatja e koncesionit për shitjen e energjisë me 25 vite apo dhe dhënia e një leje minerare për 25 vjet.

3️⃣ Me firmën e Damian Gjiknurit, qeveria i jep një koncesion tjetër pa procedurë, pa garë, Klodian Zotos dhe Stela Gugalljas, me 25 vite vetëm për shitjen e energjisë;

4️⃣ Damian Gjiknuri i jep shoqërisë “Albtek Energy” edhe një leje minerare në Bradashesh me kohëzgjatje mbi 25 vite;

 

 

5️⃣ Damian Gjiknuri ka udhëtuar 6 herë me Mirel Mërtirin e Klodian Zoton në vitet 2012-2019;

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?