Fatmir Mediu takime të shumta në Vjenë (FOTO)

Aktualitet Politike

Kryetari i Partise Republikane, Fatmir Mediu, ka zhvilluar takime te shumte ne Vjene. Njoftimin per takimet e tij, ai e ka bere publike nepermejt profilit te tij ne rrjetet sociale

Postimi i plote:

🔹Gjatë takimit në Vjenë pata kënaqësinë të zhvilloja një mlngjes pune me mikun dhe Kongresmenin Robert Aderholt së bashku me bashkëshorten Caroline dhe Kongresmenin Joe WilsonMund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë
🔹Po ashtu delegacioni i Kongresit Amerikan organizoj një darkë ku isha i ftuar. Gjatë darkës dikutuam me Kongresmenin Richard Hudson dhe Kongresmenin Marc Veasey
🔹Tema kryesore e bisedimeve ishte situata ne Ukrainë.
Mund të jetë një imazh i 3 persona dhe ambiente të brendshme
Biseduam rreth shqetësimit të ndikimit Rus në ballkan, shteteve mbështetëse të Rusisë në ballkan dhe në mënyrë të vecantë pasojat nga zhvillimet në Serbi dhe BHi. Qëndrimet e Republika Sërbska për tu shkëputur nga Federata e BHi, bllokimin e dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, nrvojën e përfshirjes së plotë të SHBA në këtët dialog, si dhe rolit të Shqipërisë si vënd anëtar i NATOs dhe Këshillit të Sigurimit të OKB
Mund të jetë një imazh i 4 persona dhe ambiente të brendshme

Mund të jetë një imazh i 2 persona, njerëz në këmbë, kostum dhe ambiente të brendshme

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?