Gjithçka në dy minuta, si mund t’a pushtojë Putin Ukrainën (VIDEO)

Bota

Në një video prej dy minutash të Ministrisë së Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar shpjegohet se çfarë po ndodh aktualisht në kufirin mes Ukrainës dhe Rusisë dhe përmes Moska është e interesuar të pushtojë Kievin.

Sipas kësaj videoje, gjithçka lidhet me faktin se Ukraina mund të bëhet në të ardhmen anëtare e NATO-s dhe Rusia nuk do të donte që Aleanca të shtrinte terrenin e saj deri në kufi me Moskën.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për këtë arsye, Rusia ka vendosur trupa në Bjellorusi, në kufirin e saj me Ukrainën si dhe në Krime, për ta mbajtur vendin fqinj të rrethuar dhe për ta pushtuar sapo Putin të japë urdhër.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?