Mbi 20 mijë raste të reja me COVID në Greqi

Rajoni

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi, janë regjistruar 20, 361 raste të reja me COVID-19.

Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 2, 194, 453 raste prej të cilëve 49, 7% e tyre janë burra.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 78 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 24, 836 viktima, prej të cilëve 95.2% kishin sëmundje shoqëruese dhe i përkisnin grupmoshës mbi 70-vjeç.

Ndërkaq numri i pacientëve të trajtuar në intubim ka është 494.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?