AktualitetPolitike

Zbulohen negociatat e Bashës me Brukselin dhe Uashingtonin

Te tjera detaje zbardhen nga zhvillimet brenda Partise Demokratike, para nisjes se seancës parlamentare të ditës së sotme, ku pritet të votohet zgjatja e mandatit të Vettingut. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do mbledhë grupin parlamentar.

Kujtojme se Basha ka deklaruar prej kohesh që 2 prej prioriteteve kryesore të saj janë reforma territoriale dhe reforma zgjedhore.

Burimet bëjnë të ditur se deri në orët e para të mëngjesit janë zhvilluar negociata intensive. Lideri i opozitës ka qenë në kontakt me zyrat më të larta  të BE në Tiranë, në Bruksel, Uashington dhe gjetke mbi prioritetet e Partisë Demokratike.

Po ashtu mësohet se në lidhje me drejtësinë, Basha ka thene se PD “mbështet cdo hap që drejtësia të luftojë pa kompromis korrupsionin politik dhe krimin e organizuar.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania