“Do kujtohesh si njeriu që risolli diktaturën”, Rama i përgjigjet komentuesve për prishjet te ‘5 Maji’

Aktualitet

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për protestën e banorëve te ‘5 Maji’ që kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre në kuadër të rindërtimit.

Ndërsa i përgjigjet një prej komuentueseve që i thotë se do ngelet në histori si njeriu që risolli diktaturën, Rama shkruan se fyerjet nuk jane argumenta, ndersa permendja e diktatures keshtu pa lidhje fare eshte fyerje per te gjitha viktimat e diktatures!

“Ne cilën diktature zonje shteti te jep shtepi pasi te prish banesen pa leje dhe sa te te ndertohet shtepia te mban me qera, ku, kur ka ndodhur dicka e tille? Fyerjet nuk jane argumenta, ndersa permendja e diktatures keshtu pa lidhje fare eshte fyerje per te gjitha viktimat e diktatures!”- shkruan Rama.

  • foto galeri
  • foto galeri
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?