Kandidat i Berishës në Dibër Premtim Kryemadhi merr “lajmin e hidhur”

Aktualitet Politike

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ditën e sotme ka marrë vendimin për shkarkimin e prokurores së Dibrës Belina Zenelit pas kërkesës së bërë nga Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë.

Mirëpo mësohet se Belina Zeneli është bashkëshortja e Premtim Kryemadhit, i cili sot është prezantuar dhe si kandidat i Komisionit të Rithemelimit në Dibër për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

E teksa Sali Berisha po prezanton “Primarët” për zgjedhjet e 6 marsit, duket se Premtim Kryemadhi është përballur me lajmin e hidhur të shkarkimit nga detyra të prokurores Belina Zeneli.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?