Regjistrohen temperatura rekord në Mal të Zi, minus 33.2 gradë celsius

Rajoni

Në Mal të Zi sot në mëngjes janë regjistruar temperaturat rekord të ulëta – prej minus 33.2 gradë celsius në Kosanica në komunën Plejvlja

Temperaturat më të ulëta që deri më tani ishin regjistruar janë ato të vitit 1985 në Rozhajë, ku zhiva në termometër kishte zbritur në minus 32 gradë.

Në Mal të Zi sot në mëngjes ishte shumë ftohtë, e temperaturat e ulëta rekord janë konfirmuar nga shefi i qendrës meteorologjike, Dushan Paviqeviq.

Ai ka t heksuar se gjatë ditës në jug dhe pjesën qendrore të Malit të Zi, pritet të jetë mot me diell, kurse në veri pjesërisht me diell.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?