Messi ikën nga PSG? Legjenda e Barçës trazon ujërat

Sport

Lionel Messi mund të largohet nga PSG në qershor. Kjo është deklarata e fortë e Lobo Carrascos, lojtarit legjendar të Barcelonës dhe bashkëpunëtor i rregullt i ‘El Chiringuito’.

Nëse ai fiton, ai mund të qëndrojë edhe një vit. Por nëse PSG nuk fiton, Messi mund të largohet. Pesë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë, sidomos sa i përket Champions League, mendoj se ai mund të detyrojë largimin,” – u shpreh ndër të tjera legjenda e Barcelonës.

Kjo nuk është hera e parë ku e ardhmja e Messit te PSG vihet në dyshim pas vetëm një sezoni, pasi MLS është një destinacion që gjithmonë ka qenë tërheqës për argjentinasin.

Messi i është bashkuar ekipit në stërvitje pasi qëndroi në karantinë në Argjentinë si pasojë e infektimit me Covid-19. Sulmuesi do të grumbullohet për ndeshjen e ndaj Lyon në fundjavë, por nuk dihet nëse do të ketë minuta për të dispozicion.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?