Arta Sakja zgjidhet në krye të Këshillit të PD

Politike

Ish-studentja e Dhjetorit, Arta Sakja është zgjedhur kryetarja e re e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Mësohet se Sakja do të zëvendësojë Edi Palokën në këtë post. Ai u shkarkua nga kjo detyrë më 12 dhjetor nga mbledhja e Kryesisë së PD-së, pasi mori pjesë në Kuvendin e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Demokratët votuan sot dhe vendimi i parë që u mor ishte vendosja e Sakjas në Krye të Këshillit Kombëtar të PD-së. Në gusht të këtij viti, PD-ja e vendosi Sakjan Sekretare të Burimeve Njerëzore

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?