Qeveria përgënjeshtron me shpejtësi lajmin e medias britanike për strehimin e emigrantëve

Aktualitet

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar menjëherë pas lajmit, ku edhe një herë thuhej se Shqipëria do të strehojë emigrantët e paligjshëm që udhëtonin në Angli.

Xhaçka edhe një herë shkruan se është një lajm i rremë dhe se ndihet e keq-ardhur që mediat britanike që merren me lajme të rreme.

“I njëjti lajm i rremë i vjetër këtë herë në faqen e parë të një gazete të respektuar si The Times!

Dhe meqë ra fjala unë nuk jam një “ai” por një “ajo” që gjithmonë e ka admiruar cilësinë e mediave britanike. E trishtuar”  shkruan ajo në postimin e saj.

Kujtojmë që edhe një muaj më parë u tha e njëjta gjë, dhe ministrja dhe Kryeministria e përgënjeshtruan lajmin ndërsa sot në shkrimin e The Times dhe gjithashtu publikuar edhe nga Daily mail thuhej se projekti do t’i kushtonte taksapaguesit britanik 100,000 £ për çdo emigrant për fluturime dhe akomodim.

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?