Xhelal Mziu: Nuk do jem pjesë e “Foltores” së Sali Berishës në Kamëz

Intervista Politike

Xhelal Mziu ish-kryebashkiak i Kamzës, tashmë deputet i PD-së, në studion e Zona Zero ka deklaruar se nuk do të jetë i pranishëm në Foltoren e ditës së nesërme që do të organizohet nga ish-kryeministri Sali Berisha në qytetin që ai ka drejtuar prej vitesh.

“Takimi i nesërm do të jetë do të ketë pjesëmarrje e entuziazëm, është një zonë me shumicë bindje të djathtë, e për shkak origjinës dhe persekutimit që kanë pasur. Do të ketë pjesëmarrje, unë nuk do të jem pjesë e kësaj, nuk është se kam gjë me qytetarët e Kamzës, unë  i quaj pjesë organike të jetës sime. Jo se nuk kam ndonjë gjë me Sali Berishën, e gjykoj pjesëmarrjen e personave me një mandat politik, sikur ndikon pozitivisht në hendekun e PD-së, ose sikur i hidhet benzinë zjarrit të ndezur. Zjarri është gjë e pozitive, sepse fillohen e angazhohen njerëz, i jep besim”, tha Mziu ne emisionin Zona Zero ne Top News.

Gjithashtu ai u shpreh se Foltorja mund t’i japë shpresë demokratët, por kjo nuk është për zotin Basha, por është për një faktor të vetëm që është rrëzimi i Ramës. “Çdo demokrat e di se kush është kundërshtar i tij, i vetmi është sot Edi Rama”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?