Rama pritet nga kryeministri britanik, Boris Johnson

Aktualitet

Kyreministri i vendit, Edi Rama ndodhet në Glasgow të Mbretërisë së Bashkuar për të marrë pjesë në Samitin e Cop26.

Rama është pritur nga kryeministri britanik, Boris Johnson si dhe nga sekretari i OKB-së, Antonio Guterres.

Në këtë Samit dyjavor pritet që të merren vendime të rëndësishme në lidhje me emetimin e gazrave e cila do të sjellë ndryshime të mëdha në botë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?