Basha reagon për publikimin analitik nga Facebook

Aktualitet Politike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale thekson se politikanët e korruptuar dhe oligarkët janë bashkë kundër ndryshimit të kësaj partie.

Përmes një mesazhi në Twitter, Basha duke u ndalur te vettingu në politikë pohon se PD-ja do ta pastrojë politikën nga llumi i tranzicionit, nga veset dhe pazaret e tyre.

“Politikanët e korruptuar, mediat kliente të Ramës & oligarkët,janë bashkë kundër ndryshimit &
@pdshqiperi. E duan Shqipërinë në gjunjë, ku ata fitojnë dhe shqiptarët humbasin. Nuk do ja dalin!Do ta pastrojmë politikën nga llumi i tranzicionit,nga veset & pazaret e tyre.#vettingnëpolitikë”, shkruan Basha.

Basha Tw
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?