Basha publikon të dhënat: Duhet vendosmëri për t’u përballur me autokratët e korruptuar

Politike

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar renditjen e Shqipërisë sipas Projektit Botëror të Drejtësisë si dhe BB dhe BERZH.

Nga të dhënat e publikuara Shqipëria rënditet me Kazakistanit dhe Afganistanit për sundimin e Ligjit, si dhe mes Egjiptit dhe Zambisë për indeksin e korrupsionit.

Basha ndër tjera Basha shkruan se nevojitet vendosmëri për t’u përballur me autokratët e korruptuar.

Postimi i plotrë i Bashës:

Renditja e Shqipërisë sipas Projektit Botëror të Drejtësisë si dhe BB dhe BERZH:

Sundimi i Ligjit: Midis Kazakistanit dhe Afganistanit

Indeksi i Korrupsionit: Midis Egjiptit dhe Zambisë

Niveli i ryshfetit: Midis Zambisë dhe Marokut

Nevojitet vendosmëri për t’u përballur me autokratët e korruptuar të BB.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?