Greqia nuk gjen qetësi, goditet sërish nga një tjetër tërmet

Rajoni

Greqia është tronditur sërish nga një tjetër tërmet.

Tërmeti më magnitudë 4,3 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në Kretë , në Arkalochori, pesë kilometra në jugperëndim të Arkalochorit.

Fillimisht Instituti Sizmologjik Gjeodinamik regjistroi lëkundje në 4.4 Rihter, ndërsa sekuenca post-sizmike vazhdon me intensitet të pakufizuar në Kretë.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo të lënduar në njerëz. Kujtojmë  se mëngjesin e së enjtes një tërmet i dyfishtë u regjistrua në Kretë me 3.7 dhe 4.5 Rihter, me një diferencë për tetë minutash.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?