SPRINT NEWS ALBANIA

AnalizeShkrime

Dy fjale per ndjesen e doktorit kundrejt demokrateve.

Bernard Banushi
Ti kerkosh ndjese demokrateve per njeriun qe udhehoqi komitetin e orientimit te politikave qe rezultoi si levizje deçizive per ardhjen ne pushtet te PD, nuk eshte korrekte.
Nje komitet i mbushur me personalitete dhe fytyra qe i dhane ngjyra PD se asaj kohe per te marre vota ne elektorat gri.
Ti kerkosh ndjese demokrateve per njeriun qe fitoi ne vitin 2005 me sistem mazhoritar nje zone qe PD nuk e kishte fituar kurre, perballe nje prej rivaleve me me shume leke ne ate kohe dhe nje prej njerezve me te forte te Edi Rames, eshte jo korrekte. Jo korrekte, per njeriun qe shkelqeu dhe shkermoqi kedo qe i dilte para ne cdo debat politik te kohes, pra per njeriun me kontribut te madh ne fitoren e vitit 2005.
Ti kerkosh falje demokrateve per njeriun qe si Minister i Puneve Publike realizoi ne kohe rekord projektin me madhor te 8 viteve qeverisje, eshte jo korrekte. Projekt qe trumpetohet me te drejte si projketi i kombit. Projekt qe per shkak te xhelozise se brendshme, u sulmua po nga brenda si afere korruptive.
Ti kerkosh ndjese demokrateve per njeriun qe udhehoqi fitoren spektakolare ne qarkun e Elbasanit, eshte jo korrekte. Qarku qe e mbajti ne pushtet PD ne vitin 2009 nderkohe qe ne bastionet e demokrateve me investime te panumerta u mor rezultat i dobet. Ne ate kohe krenoheshim me kete njeri. Ky njeri ka bere gjithcka per financimin e projektit te rruges se Elbasanit duke shfrytezuar cdo njohje dhe miqesi. Duke punuar pa pushim per realizimin e tij.
Ti kerkosh ndjese demokrateve per njeriun qe i solli fitoren PD ne bashkine e Tiranes perballe kryetarit te opozites, me nje fushate spektakolare dhe me sterkembsha nga brenda, eshte shume jo korrekte.
Fitore qe i fiku shpresat E.R per zgjedhje te parakohshme.
Ti kerkosh ndjese demokrateve per njeriun qe gati sakrifikoi karrieren e vet politike duke u futur ne lufte me gjithe boten per te sjelle demokratet ne pushtet ne vitin 2017, por qe u tradhetua nga brenda, e per kete dhe qellimi i kesaj nisme deshtoi. Kurre nuk sulmoi dhe anatemoi njeri dhe duroi me heshtje gjithe batarete ndaj tij.
Ti kerkosh ndjese demokrateve per kete njeri dhe asnje ndjese demokrateve per bashkepuntoret e tu me te afert qe i hoqen vota PD qe t’i jepnin oksigjen PS, kjo nuk eshte korrekte. E dime shume mire se pse humbi PD. Nuk kerkoi kurre ndjese per ish armaten e drejtoreve dhe ministrave qe ferkonin duart per humbjen e PD apo qe ne fund, nuk dhane as voten per te.
Ti kerkosh ndjese demokrateve per dike qe ishte bashkepunetori yt me i afert per rezultatet qe jane krenaria juaj sot, siç jane liberalizimi i vizave, anetaresimi ne Nato dhe pavaresia e Kosoves nuk eshte korrekte.
Nuk eshte bashkim qe te leshosh mbi kete njeri ato fjale per te cilat kurre nuk u perfol per aq kohe sa ka qene drejtues ne institucione te ndryshme.
Eshte e kunderta e bashkimit.
Shpresoj dhe uroj shume qe ne demokratet, militantet, mbeshtetesit e gjithsecilit te permbahemi me njeri-tjetrin sepse shume shpejt do jemi po bashke kunder te keqes qe ka vetem nje emer, Edi Rama.
Total 2 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?