Basha takon ambasadorin holandez: Ndava shqetësimin për shkeljen e standarteve për zgjedhjet

Politike

Kryeopozitari Lulzim Basha është takuar ditën e sotme në ambasadorin hollandez në Shqipëri, Reinout Vos. Me anë të një postimi në Twitter, Basha shkruan se bisedoi me të për sfidat e Shqipërisë në procesin e integrimit si dhe për procesin e zgjedhjeve të 25 prillit. Basha me ambasadorin ka ndarë shqetësimin për shkeljen e çdo standarti në zgjedhjet, ndërkohë që ka shtuar se janë të angazhuar për të bashkëpunuar në realizimin e standarteve për përmirësimin e jetës së qytetarëve.

Postimi i Plotë:

Mirëprita ambasadorin hollandez Reinout Vos. Diskutuam mbi sfidat e Shqipërisë në procesin e integrimit. Ndava shqetësimin për shkeljen e çdo standardi për zgjedhjet në Shqipëri siç dëshmon dhe raporti i ODHIR, për korrupsionin, lidhjet e politikës me krimin dhe trafiqet. Të angazhuar për të bashkëpunuar për realizimin e standardeve që përmirësojnë jetët e shqiptarëve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?