Ariu gjen kamerën në borë dhe filmon veten

Bota

Humbja e një kamere GoPro është padyshim zemërthyese, por imagjinoni një ari që të gjejë kamerën, ta ndezë atë dhe të shkrepë vetë. Indianexpress shkruan se kjo është pikërisht ajo që Dylan Schilt me ​​qendër në Wyoming zbuloi kur hasi në një GoPro të humbur gjatë udhëtimit të tij në male.

“Javën e kaluar kur isha duke gjuajtur me hark, hasa në një GoPro që doli gjatë lëvizjes sw dëborës. Kur u ktheva në kamp e karikova dhe nuk mund ta besoja atë që pashë. Pas katër muajsh që ishte ulur atje, një ari i madh i zi e gjeti atë dhe jo vetëm që arriti ta ndizte atë, por gjithashtu filloi të regjistrojë veten duke luajtur me të,” tha Schilt.

Së bashku me postimin, Schilt ndau gjithashtu videon e ariut të egër që filmonte vetë. Në klipin 1.10 minutësh, i cili po qarkullon gjerësisht në internet, kafsha shihet duke e mbajtur kamerën dhe duke e sjellë pranë fytyrës dhe gojës para se ta vendosë përsëri në dëborë. Që kur u shpërnda në internet, klipi ka marrë mbi 7,000 pëlqime dhe është rishpërndarë mbi 19,000 herë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?