Basha përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë

Aktualitet Politike

Kreu i PD Lulzim Basha përmes një komunikimi ka përshëndetur marrëveshjen e arritur sot mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësimin e të dërguarit special të BE, Miroslav Lajčák.

Ky është një hap i rëndësishëm në uljen e tensioneve dhe në trajmimin e barabartë të qytetarëve në të dy anët e kufirit. Unë dhe PD mbështesim dhe inkurajojmë përpjekjet dhe angazhim e BE dhe SHBA për një zgjidhje të përhershme, për marrëveshjen e njohjes reciproke mes Kosovës dhe Serbisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?