Sot ne Shqiperi te varferit taksohen me shume!

Shkrime

Erges Eskiu

Sot ne Shqiperi te varferit taksohen me shume!
Te varferit nuk i shpetojne dot taksave qofte edhe papune apo me asistence sociale te jene.
Ata paguajne 20% per ushqimet e shportes, nderkohe qytetaret italiane paguajne me pak se 8%.
Ata paguajne 23% me shume energjine elektrike!
Ata paguajne rreth 40% me shume ujin e pijshem.
Fermeret e paguajne naften 2-3 here me shtrenjte se fermeret e vendeve te tjera te fqinje.
Qeveria thote se po takson me shume te pasurit, por ata po bejne evazion fiskal gjigand, ndersa te varferit qe jetojne me te ardhura 40 mije leke ne muaj apo me pak se 10 mije leke ne muaj ata detyrohen te hane buke me domate, te gatuajne gjellen pa mish ose veç me kocka per t’i dhene sadopak shije.

Mund të jetë një imazh i Erges Eskiu dhe ambiente të brendshme

Drejtohemi nga nje grupim njerezish te pashpirt te cilet perveçse vjedhin vjedhin vjedhin, nuk skuqen kur te genjejne e mohojne sy per sy, por kane edhe guximin te te tallin, te te fyejne inteligjencen, te te qeshin ne fytyre kur shohin pamundesine e te varferit, te pambrojturit per te reaguar dhe ne fund vijne te te blejne shpirtin me nje qesk plastike mbushur me ushqime te skaduara.
Shqiptaret meritojne mireqeverisje!
Shqiptaret meritojne dinjitet!
Shqiptaret meritojne mireqenie!
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?