Shqipëria, 5 gola dhe spektakël në “Elbasan Arena” ndaj San Marinos

Sport

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore tenistike 5-0 ndaj San Marinos në ndeshjen e luajtur në Elbasan Arena.

Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë në avantazhin e golit të shënuar nga Manaj, ndërsa në të dytën do të vinte edhe “festivali” i golave.

Laçi, Broja, Hysaj dhe Uzuni do të shënonin edhe 4 herë të tjera për të ndihmuar Shqipërinë të rregullonte golavarazhin në grup, paisi është ky kriteri për t’u kualifikuar nëse dy ekipe e mbyllin klasifikimin në kuotë të barabartë pikësh.

Ndeshjet e ardhshme të kombëtares shqiptare do të jenë në muajin tetor, ku fillimisht kuqezinjtë do të udhëtojnë drejt Hungarisë, ndërsa më pas do të presin Poloninë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?