Kelmendi merr mbështetjen e plotë nga Armin Laschet, Kryetari i CDU-së dhe pasardhësi i Angela Merkel.

Aktualitet Bota Politike

Të dashur miq!

Unë sot mora pjesë në forumin politike në Essen me Kancelarin e ardhshëm të Gjermanisë, z. Armin Laschet CDU-së. Ku gjatë takimit me të pata rastin ti shpreh edhe njehere urimet më të përzemerta në këto zgjedhje federale.

Gjithashtu diskutuam në parim për çështjen e dialogut Kosovë -Serbi, liberalizimin e vizave, përmiresimin e proçedurave në termin në Ambasadë, njohjen e patentave të shtetaseve shqiptare, ku mora mbështetjen dhe përkrahjen e tij se do të bëje më të miren për komunitetin Shqiptare.

Ndaj, nëpërmjete këtij mesazhi dëshiroj ti bëje një thirrje publike të gjithë bashkëkombasit e mi, me të drejte vote në Gjermani që të dalin masivisht në këto zgjedhje federale dhe të mbështesin partin CDU.

Sepse partia CDU ka qëne është dhe do të mbetet e palëkundur në përkrahjen e Shqiptareve drejte familjes tone të madhe Europiane.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?