Rama publikon emrat e ministrave të rinj të qeverisë.

Aktualitet

Kryeministri Rama publikoi emrat e ministrave të rinj të qeverisë. Ata do të jenë:

-Kryeministër, Edi Rama

-Zv.Kryeministër, Arben Ahmetaj

-Niko Peleshi, ministër i Mbrojtjes

-Olta Xhaçka ministre e Jashtme

-Ulsi Manja, ministër Drejtësie

-Bledi Çuçi, ministër i Brendshëm

-Delinda Ibrahimi, ministre e Financave

-Belinda Balluku, ministre e Instrastrukturës

-Ogerta Manastirliu, ministre e Shëndetësisë

-Evis Kushi, ministre e Arsimit

-Frida Krifca, ministre e Bujqësisë

-Mirela Kumbaro, ministre e Turizmit

-Elva Margariti, ministre e Kulturës

-Elisa Spiropali, ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin

-Edona Bilali, ministre Shteti për Sipërmarrjen

-Bora Muzhaqi, ministre Shteti për Rininë dhe Fëmijët

-Milva Ekonomi, ministre Shteti për Standardet dhe Cilësinë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?